واحد طراحی نرم افزار شرکت داده نگار کاویان با برخورداری از دانش جهانی و تجربه کافی در زمینه طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای گوناگون از جمله: پزشکی، حسابداری، اداری، تحت وب و ...، آماده ارائه کلیه ی خدمات مربوط به طراحی ، پیاده سازی، مشاوره ، آموزش و پشتیبانی نرم افزارهای مورد نیاز کاربران محترم مطابق استانداردهای روز دنیا می باشد.


قابلیت های موردنظر در طراحی و ساخت نرم افزار ها :

     :: دسترسی آسان و دقیق کاربر به اطلاعات
     :: ملاحظات حفاظتی و پشتیبانی
     :: استفاده از بانک اطلاعاتی SQL light
     :: استفاده از فن آوری های Microsoft و برنامه نویسی ASP.NET و VB.NET و سایر
         فن آوری های استاندارد قابل گسترش و مدیریت
     :: به روز رسانی اطلاعات
     :: رعایت اصول، قابلیت کاربری و سادگی
     :: طراحی گرافیک مناسب و زیبا 

تولید نرم افزار های کاربردی به سفارش مشتری
این شرکت با تکیه بر دانش خود در زمینه پیاده سازی و تولید نرم افزار و برنامه کاربردی در سازمانها و نهادهای  و با بهره گیری از کارشناسان خبره در امور تحلیل و طراحی سیستم و برنامه نویسی، این توانمندی را در مجموعه نرم افزاری خود ایجاد نموده است تا نسبت به اجرا و پیاده سازی برنامه های کاربردی به سفارش مشتری با استفاده از سبکهای مختلف معماری نرم افزار، در حوزه های مختلف اقدام نماید استفاده از تکنولوژی و متدولوژی های روز دنیا در طراحی و پیاده سازی نرم افزار و همچنین بکارگیری سبکهای نوین معماری نرم افزار همواره در پروژه های نرم افزاری و تولید سامانه های اطلاعاتی این شرکت مدنظر بوده است.
تفاوت ما با اغلب شرکت های تولید کننده نرم افزار در این است که ما محصولات نرم افزاری خود را اغلب بصورت یک بسته یا پکیج نرم افزاری به فروش نمی گذاریم بلکه هر محصول نرم افزاری را براساس نیاز مشتری بومی سازی (Customize) می نماییم .
اغلب سازمانها، مراکز و شرکتهای ایرانی در فرآیندهای داخلی خود، نیازمندیهای خاص خود را دارند که می بایست در سیستم های نرم افزاری آنها پیش بینی گردد و خرید محصولات نرم افزاری آماده بصورت بسته نرم افزاری جوابگوی نیاز آنها نیست. بدین منظور ما نیازمندیهای خاص مشتریان را در نرم افزار بومی سازی نموده و در غالب برنامه های کاربری خاص به آنها ارائه می کنیم.